Сторінка для батьків
Корисна інформація
Легенда про барвінок
розкажіть дитині
Жили колись давно чоловік з дружиною у любові і злагоді. А найбільшою потіхою для них був їхній синочок на ім'я Бар. У скорому часі виріс він гарним парубком. Багато дівчат мали собі на думці віддатися за нього. Сохло серце за Баром у однієї дівчини, котра мала за маму відьму. Посватався Бар до іншої, котра називалась Вінка. Ніяка ворожба відьми не могла розбити того кохання. І ось прийшов день весілля. Щасливі молодята стояли на воротах для батьківського благословення і чекали тієї хвилі, щоб піти до святої церкві до шлюбу. Аж тут казна-звідки ворожка зі своєю дочкою. Ворожка стала перед молодими, проголосила своє прокляття і окропила їх чорним смердючим настоєм якогось зілля. За хвилю на місці, де стояли Бар і Вінка, вже нікого не було. Кинулися люди до ворожки, а вона махнула руками і злетіла чорною вороною. Кинулися до її дочки, а та злетіла до хмар сірою галкою. Впала матінка Барова на те місце, де стояв її син, і скропила землю слізьми. І сталося диво: на очах у всіх із землі проросло зелене зілля, уквітчане дрібненьким блакитним цвітом... А назвали його Барвінком. І тягнеться він до хат, до батьківських могил. Кожна дівчина вплітає його у свій весільний вінок.
Заповіді для батьків
Одвічне питання турбує не одне покоління батьків: як виховувати
дитину? Що робити, аби вона виросла доброю людиною, розкрившись усіма своїми
здібностями, аби змогла віддати людям те, з чим прийшла у світ?
Чимало вчених у різний час обґрунтували своє бачення батьківської педагогіки. Світова психолого-педагогічна думка виробила ряд цінних настанов, які з урахуванням сучасного практичного досвіду лягли в освіту прийнятих у Міжнародний рік дитини десяти правил поведінки батьків, своєрідного кодексу любові, що його мають дотримуватися ті, кому Богом призначено плекати найдорожчий скарб - їхніх дітей.
1. Люби свою дитину!
Радій її присутності біля тебе, приймай її такою, якою вона є, бо то твій паросток, твоє творіння. Не ображай і не принижуй її, не розхитуй її віри в себе, не завдавай болю несправедливою покарою, не відмовляй у твоїй довірі, дай їй привід любити тебе.
2. Оберігай своє дитя!
Захищай дитину від фізичних та душевних небезпек, навіть, якщо доведеться жертвувати власними інтересами й ризикувати своїм життям. Не зважай ні на що, коли йдеться про твоє дитя, про твою дитину квітку, яку можуть знівечити.
3. Будь добрим прикладом для своєї дитини!
Прищеплюй до духовних вартостей свого народу і сам живи, дотримуючись його традицій. Стався до дитини з великою відповідальністю, їй потрібне таке домашнє вогнище, де сім'я дружна, де шанують і люблять людей похилого віку, де підтримують тісні та щирі зв'язки з усім родом та друзями. Вона має жити у такій родині, де панує чесність, справедливість, скромність, гармонія у всьому.
4. Грай зі своєю дитиною!
Віддай дитині стільки часу, скільки необхідно для її розвитку. Менше зважай на свої власні інтереси, бо інтереси дитини - водночас і твої. Багато розмовляй з нею, не відвертайся, коли вона щось говорить: може саме в ту мить дитина звіряється тобі найбільшими таємницями свого життя. Грай з нею так, як їй подобається, приймай серйозно її гру, світ її уяви.
5. Працюй зі своєю дитиною!
Допомагай дитині, коли вона намагається взяти участь у якійсь справі. Коли підросте, потроху залучуй до праці з людьми і для людей. На дозвіллі, під час канікул, не бідкайся, що вона втомиться від роботи, бо для неї праця з дорослими - то погляд у майбутнє.
6. Дозволь дитині набувати життєвого досвіду, нехай навіть не безболісного, але самостійного!
Дитина визнає лише такі враження, які пережила самостійно, а твій власний життєвий досвід (хоч як тобі прикро) часто-густо не важить для неї нічого. Тож дай їй змогу самій "збирати свою скриню", навіть якщо тут існує певний ризик. Надмірна опіка й тепличні умови життя можуть викликати соціального інваліда.
7. Покажи дитині можливості і межі людської волі!
Розкрий перед дитиною чудові можливості розвитку й самоутвердження людської особистості відповідно до її особливостей та обдарованості. Водночас показуй на прикладах, що кожен має визнавати норми співжиття і дотримуватися їх у родині, в колективі, у суспільстві.
8. Привчай дитину бути слухняною!
Стеж за поведінкою дитини і спрямовуй її так, щоб учинене нею не завдавало шкоди ані її самій, ані будь-кому. Не обминай моментів, коли вона не гарно поводиться у твоїй присутності, зауваж і поясни, чому треба чинити саме так, а не інакше, для неї це буде наукою. Винагороджуй за додержання установлених правил, однак у разі нагальної потреби наполягай на шануванні їх за допомогою розумного покарання.
9. Чекай від дитини лише таких думок та оцінок, на які вона здатна на даному етапі свого розвитку і які може підказати її власний досвід!
Мине багато часу, доки дитина навчиться орієнтуватись у складному світі, що оточує її. Допомагай її, скільки зможеш, і вимагай від неї власної думки чи самостійного висновку тільки з урахуванням реалій її вікового розвитку і вже набутого досвіду.
10. Давай дитині змогу набувати такі враження, які полишатимуть вартісні спогади!
Дитина, як і дорослий, "живиться" різними враженнями, які знайомлять її з довкіллям і життям інших людей. Дбай про те, щоб вона бачила, чула, відчувала, якомога більше цікавого для себе, щоб збагачувалася корисними знаннями і добрими почуттями.Додайте текст тут...
Що входить в тривожний рюкзак у садочок: які речі знадобляться малечі
Екстрений наплічник – це базовий набір речей, які потрібно мати дитині для того, щоб вижити в екстремальній ситуації, повітряних тривогах під час війни. Що входить у тривожний рюкзак в садочок: які речі потрібно складати малюку – читайте в матеріалі.
Що входить у тривожний рюкзак в садочок, та чому ліпше складати саме наплічник, а не сумку
Укомплектовують все найнеобхідніше не в сумку, а саме в рюкзак, тому що наплічник зручніше носити. Дитині легше одягнути його на спину і піти до укриття.Тривожний рюкзак для дитини має бути компактним, міцним і зручним. Важливо, щоб із ним за плечима вона могла самостійно пройти пішки певну відстань.
Що входить у тривожний рюкзак в садочок: список
Чіткого переліку того, що покласти у тривожний рюкзачок дошкільника, немає. Найчастіше перед записом у заклади дошкільної освіти самі садочки прописують батькам список того, що має бути в рюкзаку.
Найчастіше в перелік речей входять такі предмети:
- Заламінована записка від батьків, де є інформація про ПІБ дитини, контактні дані батьків і ближніх родичів (імена, номери телефонів, адреси).
- Свисток для сигналу.
- Їжа та напої. Наприклад, пляшка води, живильні батончики, снеки.
- Засоби особистої гігієни: дитячі вологі серветки, тверде мило, зубна щітка та паста, памперси (якщо дитина маленька).
- Одяг: змінні комплекти одягу – шкарпеток та колгот, білизни, тепла кофтинка (якщо холодно в укритті).
- Дитяча аптечка: лише індивідуальні ліки дитини.
- Для дозвілля – іграшка невеликого розміру, книжка або будь-яка інша улюблена річ.
Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19
- за можливості залишатися вдома;
- мити ( дезинфікувати ) руки і обмежити контакти;
- у випадку поганого самопочуття звернутися до лікаря.
Увага! Шановні батьки!
Запрошуємо маленьких слухачів віком 3-7 років та їх батьків послухати про Жуку голосом автора. Трансляція відбудеться на сторінці БФ «Щаслива лапа» у Facebook - https://www.facebook.com/HappyPawFund/
ПРИВІТ, ПРИВІТ УСІМ НАШИМ ДРУЗЯМ!
Сьогодні - Всесвітній день Вишиванки.Тож ми пропонуємо Вам, шановні батьки, разом з малюками долучитися до чудового святкування.
А щоби день почався з усмішки , обіймів та гарного настрою ми нагадаємо Вам, як це робимо в нашому "Барвіночку" під час проведення ранкової зустрічі.Отже, привітаймося!
♡Прокинулося сонце вранці
В українській вишиванці.
Україну розбудило,
Засміялось, засвітило.
"Добрий ранок!" - всім сказало,
В "Барвіночок" завітало.《привіталися долоньками》
♡Сонечко ясне - "Доброго ранку!
Ти дуже красиве в своїй вишиванці.
Теплом Україну ти зігріваєш,
Найбільше про неї ти, сонечко, знаєш".《обніміться з дитинкою》
Після привітання у Вас, шановні батьки, є безліч можливостей продовжити знайомити дітей з українською вишиванкою, традиціями українського народу, з Україною. Пропонуємо деякі з них:
◇ бесіда "Що я знаю про Україну"/міста, річки, державні символи і т.д./
◇ гра "Мандруємо Україною" /види транспорту з визначенням професій людей, які керують ним і т.д./
◇ мовні вправи "Поділи слово на склади", "Назви перший звук", "Придумай речення" і т.д.
◇ пригадати відомі твори українських письменників /І.Франка, Л.Українки, Т.Шевченка, В.Сухомлинського і т.д./
◇ оформити, прикрасити, вирізати, намалювати українські вишиванки
◇ послухати українську музику, заспівати українських пісень
Це тільки декілька варіантів для проведення Вашого родинного спільного часу. Повірте нам, гарний настрій буде забезпечений на цілий день. Святкуймо разом сьогодні День Вишиванки! І не забудьте, будь ласка, зробити спільне сімейне фото на пам'ять!
♡У нас в Україні донечки й синочки,
В свято одягають вишиті сорочки.
Галицькі, полтавські, подільські, волинські,
Це всі вишиванки - рідні, українські.